T, 27.09.2022

PTA kohustas Derhamn OÜd tagasi kutsuma ettevõtte valmistatud vähesoolase lõhefilee

Tarbija24
PTA kohustas Derhamn OÜd tagasi kutsuma ettevõtte valmistatud vähesoolase lõhefilee
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Soovitame tarbijatel, kes on kõnealusest partiist endale tooteid soetanud, neid tooteid mitte tarbida.
Soovitame tarbijatel, kes on kõnealusest partiist endale tooteid soetanud, neid tooteid mitte tarbida. Foto: PTA

Tagasi tuleb kutsuda Derhamn OÜ (kaubamärk Dirhami) vähesoolane lõhefilee, partii nr MH 01010985, kõlblik kuni 16.09.2022. Amet teavitab kaupluseid, kuhu tooted on jõudnud.

Põllumajandus- ja toiduameti (PTA) toiduosakonna peaspetsialisti Olga Vassiljevi sõnul tuvastati tootes Listeria monocytogenes. «Ameti poolt jaeetapis võetud proovis tuvastati Listeria monocytogenes. Seetõttu peab käitleja kõik antud tooted turult tagasi kutsuma,» selgitas Vassiljev.

Vassiljev lisas, et ametile teadaolevalt on antud partiid väljastatud järgmistele klientidele: Prisma Peremarket AS, Biomarket OÜ, Coop Eesti Keskühistu, Laitamm & Ko OÜ, Keila Tarbiate Ühistu, Stockman AS ja Selver AS. «Amet on kauplusi teavitanud,» rõhutas Vassiljev.

Soovitame tarbijatel, kes on kõnealusest partiist endale tooteid soetanud, neid tooteid mitte tarbida. Tarbijal on õigus viia need tagasi kauplejale, kust toode osteti ja nõuda tagasi toote eest tasutud raha.

Ettevõttele kehtib Komisjoni määruses (EÜ) nr 2073/2005 I lisa, I ptk, p.1.2 kriteerium: 25 g tootes Listeria monocytogenes'e esinemine on viies osaproovis 0. See tähendab seda, et listeeriat ei tohi esineda kogu säilimisaja jooksul. Juhul kui antud mikroorganism leitakse, tuleb toode turult tagasi kutsuda.

Toiduohutusalase seadusandluse alussäte on, et toidu ohutuse eest vastutab seda toitu tootev käitleja, kes peab tarvitusele võtma kõik meetmed ohutuse tagamiseks. Ameti kohustus on teavitada kohe tarbijaid, kui turule on jõudnud toit, mida ei saa ohutuks pidada.

Märksõnad
Tagasi üles