P, 3.07.2022

Selver avas Lasnamäel kuuenda supermarketi

PM Majandus
Selver avas Lasnamäel kuuenda supermarketi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esimesed ostjad uudistamas vastavatud kauplust.
Esimesed ostjad uudistamas vastavatud kauplust. Foto: Magnus Heinmets

Täna avati Lasnamäel Priisle Kodu arenduses Selveri supermarket, mis on Lasnamäe linnaosas juba kuues Selveri kauplus. Selveri ketis on nüüd kokku 73 kauplust.

«Priisle Selver on viimaste aastate esimene täiesti uues asukohas Selveri supermarket, mida oleme pikalt ette valmistanud ja mida kohalikud elanikud on pikisilmi oodanud,» ütleb Selveri juht Kristi Lomp.

Priisle Selver asub kümnekordse uusarenduse Priisle Kodu esimesel korrusel. Kaupluse formaadiks on supermarket, mille sortimenti kuulub ca 10 000 toidu- ja esmatarbekaupa. Kaupluses on 1500 ruutmeetrit üldpinda.

Kogu kaupluses on kasutusel LED-tehnoloogia, kaupluse tehnikavalikul on lähtutud keskkonnasõbralikest lahendustest. Kogu kaupluse külmapark toimib CO2-põhisel külmasüsteemil, mis tagab vanemate analoogidega võrreldes energiakulus kuni viiendikusuuruse kokkuhoiu. Külmikute jääksoojus kasutatakse omakorda ära maja ventilatsioonisüsteemis hoone ja tarbevee kütteks.

Selver avab tänavu suve lõpus veel teisegi kaupluse Tabasalu Keskuses. Järgmisel aastal lisandub ketti hüpermarket Tallinna ringtee ääres, IKEA kaubanduspargis, Kurna külas.

Kodumaisel kapitalil Selveri jaeketti kuulub üle-eestilise kojuveoga e-pood, 71 Selveri kauplust, 2 Delice’i kauplust, Selveri rändpood ning kohvik, kogumüügipinnaga 115 100 m² ja tütarettevõte Kulinaaria OÜ. Selveri kett kuulub börsiettevõtte Tallinna Kaubamaja gruppi. Selver annab tööd ca 3200 inimesele. 2021. aasta konsolideeritud müügitulu oli 570,1 miljonit eurot ning kliendid tegid aasta jooksul 42,4 miljonit ostu.

Märksõnad
Tagasi üles