Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Bigbank: kõrgete tarbimislaenude taga on madal konkurents

Bigbanki juht Jonna Pechter FOTO: Tairo Lutter / Postimees

Bigbanki Eesti üksuse juhi Jonna Pechteri sõnul maksavad eestlased tarbimislaenude eest isegi mitu korda kõrgemat intressi kui peaks, sest pankadevaheline konkurents on madal.

 

Pechteri hinnangul maksavad eestlased väikelaenudelt Euroopa ühtesid kõrgemaid intresse lihtsalt sellepärast, et ei tea või ei viitsi teisest pangast konkureerivat pakkumist võtta.

«Eesti Panga statistika kohaselt oli tarbimislaenu keskmine intress juulis 13,42 protsenti. Paljud maksavad veelgi rohkem, aga tegelikult saab ka sellest keskmisest arvust märksa odavamalt, mis võimaldab sadu ja isegi tuhandeid eurosid säästa,» ütles Pechter pressiteates.

«Eluasemelaenude intressid on Eestis soodsad, sest pankade konkurents on kasvanud ning võrdlevaid pakkumisi võetakse oma kodupanga kõrval ka teistest pankadest,» lisas Pechter.

Küll aga ei kehti see tema sõnul väikelaenude puhul, sest siis küsitakse tavaliselt pakkumine ainult oma kodupangast, mis ei pruugi tegelikult kaugeltki soodsaimat intressi tähendada. «Seetõttu tuleks ka väikelaenu võttes küsida võrdlevad pakkumised vähemalt kolmest pangast,» märkis Pechter.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back