L, 28.01.2023

Elmo Rent hakkab pakkuma tasuta sõiduki ukse ette tellimist

BNS
Elmo Rent hakkab pakkuma tasuta sõiduki ukse ette tellimist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ELMO rendiauto.
ELMO rendiauto. Foto: ELMO Rent

Sõidukijagamisettevõte Elmo Rent hakkab pakkuma teenust, mis võimaldab kliendil tellida soovitud masina kasutamisajaks tasuta ukse taha.

Teenus lansseeritakse esialgu Tallinnas ja selle lähiümbruses. Auto saab ukse ette tellida Elmo Rendi kodulehe e-keskkonnast vähemalt tunniajase etteteatamisega, teatas ettevõte.

«Tegemist on esimese sammuga meie kaugjuhtimistehnoloogia kasutuselevõtul, mille eesmärk on liigutada sõiduk juhivabalt kliendi juurde või ümber parkida. Praegu toovad auto kliendi juurde tasuta meie enda sõidukijuhid,» ütles Elmo Rendi asutaja Enn Laansoo, Jr pressiteates.

Elmo Rendi tegevjuht Julia Nekrassova lisas, et uue teenusega pakub ettevõte konkurentsi isikliku sõiduauto kasutamisele, millega kaasnevad kulud võivad osutuda suuremaks kui rendiauto puhul.

Sõidukite kaugjuhtimistehnoloogia kavatseb Elmo Rent testimiseks tänavatele tuua lähikuudel ja sellega välisturgudele laieneda järgmise aasta kevadel. Praeguseks on Nissan Leaf seadistatud kaugjuhtimisfunktsiooniga ja veel septembris on plaanis alustada transpordiameti platsitestimisega.

«Pärast transpordiameti heakskiitu viime esimese testauto juba Paldiski linna tänavatele, mille osas on meil Lääne-Harju vallavalitsuselt ka soosiv heakskiit olemas,» ütles Nekrassova.

«Ühtlasi osaleme kaugjuhitavat sõidukit puudutava seadusloome kujundamisel ja loodame, et see seadus jõustub Eestis varem kui vastav üle-Euroopaline direktiiv, mis jõustub järgmise aasta juulis,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles