Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

E-apteegist saab nüüdsest tellida retseptiravimeid ainult iseendale

Ravimid Vene apteegist. Pilt on illustratiivne. FOTO: Alexander Ryumin/Alexander Ryumin/TASS/Scanpix

Apotheka e-apteek täitis andmekaitse inspektsiooni (AKI) ettekirjutuse, millega keelati ära lähedasele inimesele, näiteks oma lapsele retseptiravimite tellimine.

Andmekaitse Inspektsioon algatas järelevalve, kuna e-apteegist teisele isikule retseptiravimit ostes kuvatakse teise isiku isikukoodi sisestamisel kõik sellele isikule väljakirjutatud ravimid. Ehk teisisõnu, teades ükskõik kelle isikukoodi – olgu see siis naaber, õpetaja või minister, oli võimalik saada ülevaade kõigist sellele isikule väljakirjutatud ravimitest ja neid ka osta.

AKI märkis, et teistele inimestele retseptiravimi ostmine peab olema küll jätkuvalt võimalik, aga e-lahendus peab apteekrile tagama kindluse, et retseptiinfole pääsetakse ligi retseptiomaniku nõusolekul. 

Lahenduseks saab olla variant, et digiretsepti kirjutades teavitab arst patsienti võimalusest piirata ravimit väljaostvate isikute ringi. Kuid see peab ka olema reaalselt toimiv ja igakordselt rakendatav variant. Praegu on vaikimisi kõik retseptid avalikud ning isikud ei ole teadlikud, et väljaostjate ringi saab piirata.

Täna on õiguslik alus retseptiandmeid näha üksnes arstil ja apteekril. Füüsiliselt apteegis kohapeal teisele isikule ravimeid ostes ei juhtu, et väljaostjale esitatakse kõikide ravimite loetelu, millest palutakse tal sobiv valik teha.

Apotheka e-apteegi omaniku ja juhi Jürgen Jänese sõnul saab jätkuvalt tellida Apotheka e-apeegist iseendale määratud retseptiravimeid ja kõiki muid tooteid uute piiranguteta.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back