N, 30.03.2023

Täna saab Tallinnas tasuta parkida

Tarbija24
Täna saab Tallinnas tasuta parkida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Parkla. Pilt on illustratiivne.
Parkla. Pilt on illustratiivne. Foto: Sille Annuk

Ühisteenused ASi, Europarki ja Barkingu korraldatava tasuta parkimise päeva eesmärk on juhtida tähelepanu uuele tehnoloogiale, mis pakub inimestele kõige mugavamat viisi parkimiseks. Nüüd saab kõikidel pealinna parkimisaladel kasutada parkimisäppi Barking. 

Tasuta parkimine kehtib 16. septembril kõikides Tallinna linna avalikes parkimistsoonides, Ühisteenused ASi, Europarki ja Barkingu parklates. Tasuta parkimiseks tuleb omada Barking-äppi või laadida see alla, registreeruda kasutajaks ja sisestada makseviis. Parkimisel võetakse kliendi kontolt parkimistasu, mis tagastatakse kahe päeva jooksul. Barking-äpiga piisab parkimiseks kolmest klikist. Esimese puutega kinnitab klient parkimistsooni, mille äpp ette annab. Järgmise klikiga kinnitab klient parkimise. Kolmanda puute teeb klient parkimise lõpetamise kinnitamiseks.

ASi Ühisteenused juhatuse esimehe Hendo Priimägi sõnul on uudsed makselahendused parkimise eest tasumiseks igati tervitatud. «Barkingu rakendus annab sõidukijuhile laiema maksemeetodite valiku, muutes sellega parkimisteenuse veelgi kättesaadavamaks, sealhulgas ka välismaalaste jaoks,» rääkis ta.

Barkingu tegevjuhi Kustas Kõivu sõnul on ettevõtte eesmärk laieneda jõudsalt nii Eestis, Leedus, Poolas, Saksamaal kui Soomes. Kasvupidurina näeb ta inimharjumuste aeglast muutust. «Eesti esimene iseteeninduskassa avati 2009. aastal. Kümnend on möödunud, aga pooled kliendid ostlevad endiselt tavakassas, kus läheb kauem. Nii lihtsalt ollakse harjunud. Samamoodi on parkimisäris. 40 protsenti klientidest pargivad SMSi abil. See on tüütu – esmalt tuleb otsida tsooni märki, vahel sisestatakse vale tsoon, vahel unustatakse sõiduk parkima ja makstakse rohkem, aga nii ollakse harjunud. Töötame muutuse nimel, aga see võtab aega,» ütles ta. Kõiv lisas, et klientidena nähakse ka ettevõtteid, kuna ettevõttest klient saab Barkinguga tasutud parkimistelt käibemaksu tagasi.

2015. aastal tegevust alustanud autopesu- ja parkimisäpp Barking on kaasanud üle 800 000 euro riskikapitali investeeringuid. Ettevõtte esimesteks investoriteks olid Marek Kiisa ja Rain Lõhmus. Tänavu aprillis kaasas Barking kapitali investeerimis- ja kauplemisplatvormi Funderbeam kaudu, nii lisandus osanike hulka pea nelisada jaeinvestorit. Barkingu platvormil on kokku üle 90 000 kasutaja.

Märksõnad
Tagasi üles