P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Loomakaitseaktivistid protestivad Rimi poodide ees puurimunade vastu

BNS
Loomakaitseaktivistid protestivad Rimi poodide ees puurimunade vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Munad.
Munad. Foto: WOLFGANG RATTAY/REUTERS

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad alustas sel nädalal kampaaniat, et kutsuda Rimi jaemüügiketti üles puurikanade munade müügist loobuma, ühtlasi korraldab organisatsioon pühapäeval Tallinna ja Tartu Rimide ees meeleavaldusi.

«Meeleavalduste eesmärk on tõmmata tähelepanu asjaolule, et Rimi küll reklaamib enda väärustena vastutustundlikku ettevõtlust, jätkusuutlikkust ja loomade heaolu, kuid reaalsetes tarneahela otsustes tegudena seda ei väljenda,» teatas MTÜ Nähtamatud Loomad juhataja Kristina Mering BNSile.

Loomakaitsjad on Rimi Baltikumi esindusega kevade algusest läbirääkimistes olnud, et koos töötada välja heaolupoliitika, mis eemaldaks lettidelt suurte heaoluprobleemidega «nr 3» märgistusega puurikanade munad ning jätaks valikusse mahemunad, vabapidamisel olevate kanade ja õrrekanade munad.

«Rimi keeldus puurikanade munade müügist loobumisest ka pärast eelmise nädala meediaskandaali keskmesse sattumist, mil avalikustati kaadrid Rimi koostööfarmidest. Farmides oli näha paljudel munevatel kanadel rebenenud/kitkutud sulgi, parasiite ja isegi surmajuhtumeid. Paljudel kanadel puuduvad suled või esinevad vigastused,» kommenteeris Mering.

Paljud tarbijad on Meringi sõnul pettunud Rimi otsuses jätkata seoseid sellise kanade julma kohtlemisega ja paljud inimesed väljendavad oma pahameelt Rimi silmakirjalikkuse vastu nii Rimi sotsiaalmeedias kui ka Rimi juhatusele kirju kirjutades. Petitsioonile on lühikese aja jooksul allkirja andnud üle 800 inimese.

Loomakaitseorganisatsioon juhib tähelepanu asjaolule, et Rimi räägib avalikult loomade hea kohtlemise poolt. Samuti väidab jaekett, et loomi tuleb kaitsta ebavajalike kannatuste ja haiguste eest, et loomi tuleb pidada loomasõbralikus keskkonnas, mis edendab nende tervist ja võimaldab neil loomuomaselt käituda, ja et loomadele tuleb pakkuda adekvaatset hoolt ning järelvalvet.

«Samas müüb Rimi puurimune, mis pärinevad farmidest, mis ei vasta ühelegi Rimi seatud tingimustest,» kirjutab loomakaitseorganisatsioon enda seisukohavõtus. «Nähtamatud Loomad osutab vastuolule Rimi sõnade ja tegude vahel ning kutsub üles Rimit langetama otsust, mis ühtiks nende kodulehel reklaamitud väärtustega.»

Nähtamatute Loomade eesmärk on, et ka teised Eesti kauplusteketid otsustaksid hankida oma kauplustes müüdavad munad 100-protsendiliselt puurivabadest süsteemidest ja seda hiljemalt aastaks 2025.

Pühapäeval algavad Tallinnas meeleavaldused kell 14 Põhja puiestee Rimi ees, kell 15 Telliskivi Rimi ees ja kell 16 Linnutee Rimi ees. Tartus toimuvad meeleavaldused algusega kell 14 Küüni tänava Rimi ees ja kell 15 Rebase Rimi ees.

Märksõnad
Tagasi üles