N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Haapsalus läheb müüki raudrüü ja häbipost

Tarbija24
Haapsalus läheb müüki raudrüü ja häbipost
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Haapsalu Piiskopilinnus

Homsel Haapsalu piiskopilinnuse perepäeval viiakse läbi oksjon, mille käigus on huvilistel võimalik endale soetada ainulaadseid esemeid nagu raudrüü või häbipost.

Heategevusliku oksjoni käigus leiavad uue omaniku paljud muuseumiekspositsiooni ilmestanud esemed. Ürituse korraldamise põhjuseks on tänavu sügisel algavad ehitustööd, mille käigus luuakse uus ekspositsioon, kuhu kõiki praeguses väljapanekus olnud esemeid enam ei vajata. Kõik kultuuriloolise väärtusega originaalesemed jäävad muidugi alles.

«Selle asemel, et hulk meile mittevajalikke asju lihtsalt ära visata või kuhugi seisma jätta, otsustasime lõbusa väljamüügi korraldada,» selgitas linnuse juhataja Kaire Tooming. «Meil on hea meel, kui esemed taaskasutust leiavad ning inimesed neid soetades oma panuse linnuse arendamisse saavad anda,» lisas ta.   

Suurimaks müüki minevaks esemeks on muuseumi piletikiosk, mida võib kasutada näiteks aiamajana. Raudrüüde koopiate ning häbiposti rekonstruktsiooni kõrval saab endale soetada ka vitriinidena kasutuses olnud hoiukirste, aiakujunduseks sobivaid kiviplaate või dekoratiivseid puuskulptuure. Müüki lähevad ka sepisväravad ning toekad puidust uksed. Müügiks mõeldud esemetega saab eelnevalt tutvuda sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid veebilehel või linnuses kohapeal. Esemed on linnuses tähistatud punase märgisega.

Märksõnad
Tagasi üles