N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Septembrist tohib müüa vaid uue maksumärgiga sigarette

Hanneli Rudi
, Tarbija toimetuse juhataja
Septembrist tohib müüa vaid uue maksumärgiga sigarette
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Suitsupakkidele ilmuvad uued maksumärgid.
Suitsupakkidele ilmuvad uued maksumärgid. Foto: Mihkel Maripuu

Neljapäeval, 1. septembril lõpeb vana maksumärgiga tubakatoodete müügi ja ladustamise luba ning alates sellest kuupäevast tohivad kauplused ja hulgilaod müüa vaid alates 1. juunist kehtiva maksumärgiga sigarette ja suitsetamistubakat.

Juunis jõustus tubakatoodetele uus aktsiisimäär, millega seoses kehtestati tubakatoodetele uus maksumärgistus, teatas maksuamet. Vana maksumärgistusega sigarette ja suitsetamistubakat võis müüa kolme kuu jooksul kuni augusti lõpuni.

 Vana märgistusega müümata sigaretid tuleb ettevõtjatel 1. septembriks toimetada tagasi aktsiisilattu. Aktsiisilaopidaja otsustab, kas toodetelt saab vana maksumärgi eemaldada ja uue maksumärgiga märgistada või tuleb tooted hävitada.

 Maksumärki võib tootelt eemaldada ainult maksuhalduri järelevalve all. Toodetelt, mis hävitatakse koos maksumärgiga maksuhalduri esindajate juuresolekul, on võimalik aktsiis tagasi taotleda.

 Vanu maksumärke saavad aktsiisilaod maksu- ja tolliametile tagastada kuni järgmise aasta 31. maini.

Märksõnad
Tagasi üles