P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Äkkreidi tulemus: inimelu ehitusel ei hinnata

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Äkkreidi tulemus: inimelu ehitusel ei hinnata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuigi oht kivi pähe kukkumiseks on tööplatsil suur, siis ehitajad kiivreid kanda ei taha.
Kuigi oht kivi pähe kukkumiseks on tööplatsil suur, siis ehitajad kiivreid kanda ei taha. Foto: Stanislav Moshkov/ Naisteleht

Tööinspektsiooni üleriigilise äkk-kontrolli käigus kontrolliti  viit Saaremaa ehitusfirmat, kellest kõik eksisid elementaarsete ohutusnõuete vastu.

Raskemateks rikkumisteks peeti katusetöid, kus ei kasutatud ohutusköiega kinnitatud turvarakmeid, kirjutab Meie Maa.  «Siin on kaks võimalust, kas kasutada piirdeid või turvarakmeid,» selgitas tööinspektsiooni töökeskkonna inspektor Rein Nelis. Ohtlik rikkumine avastati ka korvtõstuki kasutamisel, kus töötaja ei olnud end kinnitusköie ja turvarakmetega kinnitanud.

Üldiselt ei tahetud kõrgustes töötamisel ka kaitsekiivreid kanda. «Üle kahe meetri kõrgusel töötamisel on kohustus panna pähe kaitsekiiver, mida millegipärast ei tahetud kasutada,» imestas Nelis.

Kõige suurema rikkumise puhul, kus katusetöödel ei kasutatud turvarakmeid ja ohutusköisi, alustati lisaks ettekirjutustele väärteomenetlust.

Märksõnad
Tagasi üles