Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tööturule naasmiseks saab taotleda toetust

Innovest saab toetust taotleda pikaaegsete töötute ja noorte tööturule aitamiseks. FOTO: Stanislav Moshkov

SA Innove toetuse andmise eesmärgiks on soodustada 16–29-aastaste noorte või pikka aega tööturult eemal olnud inimeste tööle asumist ja tööturul püsimist.

Taotlusvoorudes toetatakse projekte, mille raames viiakse läbi tegevusi mittetöötavate ja mitteõppivate esimese ja teise taseme haridusega 16–29-aastaste noorte konkurentsivõime tõstmiseks ja tööle aitamiseks.

Innove struktuuritoetuste agentuuri tööelu keskuse juhi Ülle Luide sõnul on oodatud just sellised projektid, kus on arvestatud nii sihtgrupi vajadusi kui piirkonna olukorda ja tööturu võimalusi. «Projekti planeeritavad tegevused võiksid olla eelnevalt hoolikalt läbi mõeldud ja suunatud sihtgrupi tööturule sisenemise või naasmise ettevalmistavaks etapiks,» selgitas Luide.

Ta lisas, et olulisel kohal on täiend- ja ümberõppe planeerimine, kus fookus on tööjõu arendamisel soodustamaks sihtgrupi kvalifikatsiooni tõstmist ja vakantsetele töökohtadele asumist.

Toetust võib taotleda juriidiline isik, FIE, kohalik omavalitsusüksus, valitsusasutus või selle hallatav riigiasutus. Toetuse vähim summa on 50 100 eurot ja suurim summa on 400 000 eurot projekti kohta. Toetuse maksimaalne osakaal on kuni 85 protsenti abikõlblike kulude maksumusest.

SA Innove avab novembris ja detsembris taotlusvoorud Euroopa Sotsiaalfondi meetmes «Töölesaamist toetavad teenused».

Huvilised on oodatud taotlusvoore tutvustavatele infopäevadele, mis toimuvad 10. novembril Tallinnas ja 12. novembril Tartus.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back