N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jõulupühadel ei liigu maksed ühest pangast teise

Piret Lakson
, reporter
Jõulupühadel ei liigu maksed ühest pangast teise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SEB internetipank.
SEB internetipank. Foto: Laura Oks / Postimees

Kuna 24.-26. detsember ning 1. jaanuar on puhkepäevad, siis neil päevadel ei liigu ühest pangast teise panka tehtavad maksed, tuletab meelde tarbijaportaal minuraha.ee.

Kui neil päevadel pankadevaheliseks ülekandeks mõeldud maksekorraldus siiski täita, edastab pank selle saaja panka pühadejärgsel esimesel tööpäeval.

Järelikult – kui jõuludeks on vaja kindlasti teha ülekanne mõnele ettevõttele või sõbrale, kelle konto ei ole teiega samas pangas, tuleks maksekorraldus hiljemalt 23. detsembri pärastlõunaks ära teha.

Kui teil on aga eelolevate jõulupühade ajal vaja ülekannet teha samas pangas asuvale kontole või ootate ülekannet inimeselt, kelle konto asub teie omaga samas pangas, siis need maksed liiguvad ka pühade ajal.

Kui teil on vaja teha välismakseid, uuri nende tingimuste ja teostamise tähtaegade kohta oma pangast järele.

Loe maksete liikumise tähtaegade ja maksete tegemise kanalite kohta lähemalt siit.

Kümne panga teenustasusid nii pangasiseste kui pankadevaheliste ülekannete tegemisel saad vaadata minuraha.ee teenustasude võrdlustabelist.

Märksõnad
Tagasi üles